VIP Magazin
13 Decembrie 2018
Print
Print
Print
Print
„Junior cup”, ediţia 2012. Festival anual al artei coafurii
August 2012, Nr. 99

„Junior cup”, ediţia 2012. Festival anual al artei coafurii

Comentează   |   Cuprins

Ziua cea mare au aşteptat-o mulţi dintre participanţii la concurs şi cei implicaţi în industria frumuseţii. Emoţii debordante, modele ce se transformă, datorită frizerilor, în eroine demne de podiumurile internaţionale, spectatori ce urmăresc feeria cu sufletul la  gură.

Ajunsă la a şaptea ediţie, „Junior Cup” din acest an a întrunit peste 50 de frizeri-debutanţi: concurenţi veniţi din toată ţara şi absolvenţi ai şcolilor profesionale ce s-au lansat în lupta pentru titlul oferit de compania „Loial”, care le deschide uşa în lumea industriei de frumuseţe.

Participanţii au concurat la trei nominalizări: „Frizură de salon şi aranjarea părului”, „Coafură clasică de seară” şi„Coafură fantezistă”.

Măiestria şi talentul concurenţilor au fost apreciate de cei mai buni specialişti, cinci frizeri renumiţi din Moldova, care au avut misiunea şi provocarea să-şi asume decizii şi să selecteze învingătorul pentru fiecare nominalizare.

În cadrul Festivalului „Junior Cup”, compania „Loial” a decernat învingătorii concursului „Best Stylist INDOLA” organizat pe site-ul companiei, www.loial.md. Participanţii la concursul de pe internet au fost apreciaţi în urma votului unui juriu internaţional profesionist şi a votului de pe site-ul companiei. Cei mai buni s-au ales cu valoroase cadouri din partea INDOLA şi posibilitatea de a participa la un şir de proiecte.

Atmosfera  de sărbătoare a concursului a fost întregită  de cadourile generoase din partea companiei „Loial”, cadourile consistente din partea revistelor şi reprezentanţilor mass-media.

Vă prezentăm învingătorii concursului „Junior Cup”, ediţia 2012:

Nominalizarea I:
Frizură de salon şi aranjarea părului
Locul I – Iurate-Victoria Bostan, Şcoala „Art Stil”
Locul II – Nadejda Slabajanina, Şcoala „Insula Speranţelor”
Locul III – Oxana Magherallova, Şcoala ADAC

Nominalizarea a II-a:
Coafură clasică de seară
Locul I – Olesea Creţu, Şcoala „Insula Speranţelor”
Locul II – Alexandr Dunaiev, Şcoala ADAC
Locul III – Cristina Belous, Şcoala „Univers Moldova”

Nominalizarea a III-a:
Coafură fantezistă
Locul I – Stanislav Tofan, Şcoala ADAC
Locul II – Ana Moloşag, Şcoala ADAC
Locul III – Natalia Baranova, or. Bălţi, Şcoala „Miracol”   

Sus ↑

 Comentarii: CommentsTitleIcon






* Nu sunt admise comentariile ce conţin cuvinte indecente şi atacuri la persoană.


code
Meteo
Curs valutar
Horoscop
Chişinău